Hipnoza, Witam na nowym blogu.

Share

Witam na moim nowym blogu Hipnoza w Polsce który będzie poświęcony zagadnieniom szybkiej i skutecznej hipnozy jak i popularyzacji hipnozy w społeczeństwie poprzez ukazywanie jej rozmaitych zastosowań. Może się nasunąć pytanie czy kolejny blog który ma w nazwie słowo „hipnoza”  jest potrzebny, skoro można już znaleźć kilka innych stron internetowych w tym zakresie.Zdecydowanie uważam że tak i to z kilku powodów.

Dlaczego hipnoza jest przedstawiana niepoprawnie

  • Wtórność informacji na stronach
  • Słaba jakość tych informacji
  • Wręcz antyczne podejście do hipnozy
  • Zwykłe bzdury

Więc może coś więcej napiszmy w tym temacie:

Wtórność informacji na stronach.

Przeglądając informacje o hipnozie w polskim internecie odnosi się wrażenie że na każdej stronie jest napisane to samo. Tę same podstawowe techniki opisane przez kolejną osobę. Po przeczytaniu kolejnego opisu jak „Fiksować wzrok” może się odechcieć by dalej się zagłębiać w kolejne techniki. Hipnoza ma wiele barw.

  • Hipnoza dyrektywna
  • Hipnoza niedyrektywna
  • Hipnoza konwersacyjna
  • Hipnoza uliczna i estradowa
  • Hipnoza erotyczna
  • Hipnoterapia

To tylko kilka przykładów które można rozwijać.

Słaba jakość informacji

No i pojawia się inny kłopot pod tytułem: Dlaczego się tego uczę? Dlaczego to działa? Jak to zrobić? Gdzie to wykorzystać? I tutaj nagle okazuje się że jakieś informacje dostaliście tylko nie wiecie co z nimi zrobić a autor czuje się dobrze bo myśli ze spełnił swoją misje. To do mnie nie przemawia. Hipnoza powinna być lepiej tłumaczona.

Antyczne Podejście do Hipnozy

Ludzie mają w naturze że jak się czegoś raz nauczą przyjmują to za świętość i myślą że nie trzeba nic więcej zmieniać ani się dalej uczyć. To jest też trafne gdy pomyślimy o hipnotyzerach. Kiedyś czegoś się nauczyłem i już więcej nie powinienem. To że ktoś zatrzymał się 40 lat temu to w sumie jest kłopot tylko tego człowieka, inaczej jest gdy on przekazuje tę antyczną wiedzę dalej wtedy nie służy to hipnozie. Życie idzie do przodu, hipnoza również się rozwija.

Zwykłe bzdury

To że w społeczeństwie hipnoza jest jak voodoo to nic dziwnego. Możemy za to podziękować mediom i dziennikarzom którzy maja w zwyczaju pisać na temat na którym się nie znają. To że istnieje część Hipnotyzerów którzy piszą bzdury na temat hipnozy to już jest inna bajka. I to trzeba piętnować.

About the Author Jakub Mikus

Jestem Hipnotyzerem i Hipnoterapeutą. Moją pasją są wszystkie odmiany Hipnozy. Zapraszam Ciebie do kontynuowania przygody z Hipnozą i używania jej w życiu codziennym.

follow me on:
>